Міжнародний День Білої Стрічки

З 3 по 7 грудня 2018 року у Верховній Раді України вже вдруге проходить символічний захід, приурочений до Міжнародного Дня Білої Стрічки. 04.12. Наталия Сосновенко взяла участь у виставцi картин, яка цього року отримала назву «Відчуття Свободи», її головною темою є відображення образу жінки в мистецтві. Офіційне відкриття виставки відбулось 4 грудня 2018 року о 12:00 в кулуарах першого поверху.

Біла Стрічка – міжнародний символ активізму проти домашнього насильства над жінками та дітьми, започаткованого чоловіками в Канаді в 1991 році. Представництва Білої Стрічки (White Ribbon) існують у понад 60 країнах світу, в тому числі і в Україні. Біла Стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильства щодо жінок.

Досвід залучення чоловіків до боротьби із насильством проти жінок набуває все більшого розповсюдження у світі. Як приклад можна привести міжнародну мережу чоловіків-лідерів, яку заснував Генеральний секретар ООН у 2009 році для того щоб протистояти насильству щодо жінок. До мережі входять Паоло Коєльо, екс-Президент Чилі Рікардо Лагос, Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні, прем’єр-міністр Іспанії Хосе Сапатеро та інші. Білу стрічку щорічно одягають Девід Бекхем, Пол Маккартні, Франсуа Піно та інші.

Біла Стрічка з’явилася в Україні в 2014 році після подій Революції Гідності на Майдані. Громадська організація «Біла Стрічка Україна» змогла значно активізувати свою діяльність з грудня 2017 року – з моменту прийняття нового Закону України «Про запобігання та протидію явищам домашнього насильства», що передбачає криміналізацію домашнього насильства.

Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства щодо жінок, домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Це дуже важлива для України міжнародна ініціатива, оскільки рівність чоловіків і жінок безпосередньо впливає на соціальне, економічне та політичне життя країни, є принципово важливим показником для міжнародних партнерів та іміджу України на світовій арені, а також є одним із пріоритетів діяльності Уряду.

Центр психологического развития «Разом» Наталия Сосновенко